Etiket arşivi: boyama yap

3 Boyutlu Boyama Sistemi


Boyama yapmak için öncelikle gereken bir takım malzemelere ihtiyaç duyarsınız. Boyama yapılacak alana öncelikle temiz bir bez eşliğinde kurulanmalı ve sterilize edilmelidir. Boyama konusunda birçok oyun da bu kategoride mevcuttur. Bu oyunlar her ne kadar çocuk kitleye hitap etse de boyama konusunda eğitim almak isteyenlere ve alıştırma yapanlara ideal birer çözüm ortağıdır.

Bu yüzden yeni bir boyama işlemi yapılırken öncelikle yapmanız gereken biraz alıştırma yapmanızdır. Her şeyin başı tekrardır. Bu yüzden boyama yapacağınız alanda önceden portatif bir çalışma alanı oluşturularak burada prova yapılırsa yapacağınız ana çizim daha iyi ve güzel niteliklerde olacaktır.

Bu yüzden yeni bir çizim oluştururken öncelikle önceden çizilmiş örnek resimlerden veya boyanmış farklı kategorideki alanlardan yardım alınabilir. Bu sayede yeniliklere açık olmanız gerekçesiyle yeni boyama işlemlerini de kullanır ve bununla yetinmekle kalmayıp kendinizi geliştirme imkânını bulursunuz. Bu kural sadece boyama oyunlarında değil, 3 boyutlu boyama ve kumaş boyama alanında da oldukça etkilidir.

Çocukların Renkli Dünyası

blogboyamaoyunlaricomBir çocuğun tozpembe dünyasına farklı renkleri katmak için en iyi yol boyama işidir. Eskiden kalemle her yeri karalayan çocukların artık teknolojiyle birlikte sadece paint gibi programlarda dilediğini dilediği renkle boyamasına imkân var. Ancak bu programlarda da hayalini çizmesi veya boyaması için yeteri kadar çeşitlilik yok. Bembeyaz bir ekranda ne yaparsan yap gibi bir durum söz konusu. Boyama oyunlarında bu durum ortadan kaldırılıyor. Size hazır bir kalıpla çizilmiş olan birbirinden güzel resimleri sadece hayallerinize göre renklendirme imkânı tanır.

Boyama oyunları çocukların gelişiminde de önemli yer tutar. Sadece bir oyun olarak kalmadılar ve çocukların hayallerini geliştirici birer araç oldular. Özellikle okul öncesi eğitim dönemindeki çocuklar değişik renklere ilgi duyarlar ve bu renkleri rahatça diledikleri kadar kullanabilecekleri bir yer ararlar.

Çocukların gazete, kitap gibi kâğıda basılan her şeye resim çizmeleri bu yüzdendir. Ayrıca sadece çocukların değil yetişkin insanların dâhi gazete ve kitaplarda bulunan resimlere kaş, göz, bıyık gibi değişik çizimler yaptığını söyleyebiliriz. Doğal olarak insanın doğasında bulunan renklendirme ve şekillendirme duygusunu rahatça uygulayabilecekleri bir yöntem olarak Boyama oyunları karşımıza çıkıyor. Bizde Boyamaoyunlari.com olarak size bu hizmeti vermekten mutluluk duyuyoruz. Sitemizde iyi vakit geçirmeniz dileğiyle hoşça kalın.

Doğum Günü Pastası

dogum_gunu_pastasiİnsanlar sevdikleri arasında etkileşimi onlara küçük jestler yaparak gösterirler. Bu yüzden insanlar arasında sıcak bir bağ vardır. İnsanlar akıl sahibi yani buna bağlı olarak düşünen varlıklardır. İnsanların birbirini düşünerek hareket etmesi onların ne kadar birbirine bağlı olduğunun göstergesidir.

İnsanlar birbirine sevgilerini göstermesi için birtakım özel günler vardır. Bunlar sevgililer günü, yılbaşı ve doğum günü gibi günlerdir. Böyle özel günlerde sürprizler yapılır ve genellikle hediyeler verilir.Hal böyle olunca insanlar arasında sevdikleri ile kaynaşmalar olur ve bu da sevgi duygusunu pekiştirir, birbirine bağlılığı arttırır. Doğum Günü Pastası oyununda da durum aynen böyledir. Çok yakın bir arkadaşınızın doğum günü var ve siz bu özel gün için sürpriz bir pasta hazırlıyorsunuz.

Pastayı hemen hazırlamaya başlamak için oyunu başlatın. Oyunda hazır olarak önünüze gelen pastanın rengini pastanın üzerine tıklayarak değiştirebilirsiniz. Sadece pastanın değil, pastanın üzerindeki sosun rengini de değiştirebilirsiniz.

Bunun için Doğum Günü Pastasının üzerindeki sosa tıklamanız gerekmektedir. Pastanın üzerini çeşitli nesnelerle de süsleyebilirsiniz. Örneğin mum, kalpli dekorlar ve renkli şekerler bunu yapmak için idealdir. Hemen oyunu oynamaya başlayın ve sevdiklerinize bir hediye de siz verin!

Boyama Oyunları nasıl Oynanır?

Boyama yapmak biraz beeri isteyen bir iştir. Herkes güzel bir şekilde boyama yapamayabilir. Çünkü seçtiği boyalar boyadığı yere uygun olmalıdır ve seçtiği boyayı düzgün şekilde alana sürmesi gerekiyor. boyamaya ilke başlanan zamanlarda boyayı belirlenen alandan taşırabiliriz. Ancak zamanla gelişen bir yetenektir.

Zaman ilerledikçe belirlediğimiz alanı o boya ile düzgünce boyayabiliriz. İnternet dünyasına buna benzer birçok oyun vardır. Hemen hemen her yerde karşımıza çıkabilmektedir. Ancak boyamaoyunlari.com  sitesinde bulunan boyama oyunları oldukça kalitelidir ve başka yerde bulamazsınız. Kategoriye girdiğinizde birçok boyama oyunlarını göreceksiniz. Boyanmak istenen kişiler genelde çizgi film kahramanlarıdır.

Bu kahramanları zamanında televizyonlardan takip etmişizdir. İşte aklımızda kaldığı kadar bu kahramanları gerçek rengine boyamak gerekiyor. ya da gerçek rengine hayal edemiyorsanız gözünüze hoş gelecek bir hale sokmanız gerekiyor. aksi takdirde hoş bir görüntü ortaya çıkmayacaktır. Oyunlar içerisinde bulunan boyama kutularından istediğiniz rengi seçerek işleme başlayabilrsiniz. Seçmiş olduğunuz bu rengi istediğiniz gölgeye sürebilirsiniz. Bu işlemleri tekrarlayarak kahramanı tam anlamı ile boyamış olacaksınız.

Eşsiz Boyama Oyunları

Kategorimiz içerisinde baktığınızda birbirinden farklı boyama oyunlarını bulmanız mümkündür. Boyamalerle seyahatlare çıkacaksınız. Bazı oyunlarda boyamaler ile bir yerlere giderek farklı görevleri yerine getirmeye çalışacaksınız. Bu görevleri yerine getirirken dikkatli olmanız gerekiyor. çünkü karşınızda nelerin çıkacağı belli. Biliyorsunuz ki boyamaler öyle küçük sularda bulunmazlar. Büyük denizler içerisinde bulunan boyamalerde neler yaşanabileceği belli değildir. Denizde ilerlerken dalgalara kapılabilirsiniz.

Kategori içerisindeki boyama oyunlarında dalgalarla baş etmeyi öğreneceksiniz. Bazen dalgalara yem olacaksınız. Ancak sonunda yem olmamayı öğrenin onların üstesinden başarı şekidle geleceksiniz. Boyama oyunları çeşitlerini oynayarak farklı tatlar alabilirsiniz. Bazen boyamalerle balık avlamaya çıkacaksınız. Bu av sırasında balıklara yem olmadan onları avlamanız gerekiyor.  Oyunlar içerisinde av ve avcılık oyunları oldukça zengin şekilde bulunmaktadır.

Boyama oyunları sitesinde boyama oyunlarından istediğiniz bir oyunu bulduğunuzda hemen o oyunu oynamaya başlayın. Çünkü vaktiniz çok önemli ve bir dakika bile kaybetmemelisiniz. Daha güzel oyunları oynamak için hemen bir oyuna başlamalısınız. Kategorimizde bulunan boyama oyunlarına daha önce bir yerde karşılaşmamızsınızdır. Bu yüzden bütün oyunlar sizlere yabancı gelebilir. Ancak oyunlara başlarken sizlere kısa kısa tanıtımlar yapılacaktır.

 

Sepet Elma

Boyama oyunları aslında birçok macera oyunlarından bile zevklidir. Boyama oyunlarını zevkli kılan unsurlardan en önemlisi zevklerinize göre bütün maddeleri düzenleyebilmenizdir. İnsanlar kendi yaşayış tarzlarına ve zevklerine göre yaşadıkları takdirde hayatlarını mutlu ve huzurlu bir şekilde devam ettirebilirler.

Sepet elma oyununda sepetteki renksiz halde verilmiş elmaları boyamanız gerekmektedir. Oyunda farenizi kullanarak sağ taraftaki renk menüsünden renk seçiminizi yaparak oyunu oynayabilirsiniz. Boya fırçanızı kullanarak boyamak istediğiniz rengi seçtikten sonra seçiminizi uygulamak için boyamak istediğiniz alana gelip farenizin sol tuşu yardımı ile boyama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Bu şekilde tüm renksiz alanları boyayarak oyunu tamamlayabilirsiniz. Oyunu arkadaşlarınızla veya ebeveynlerinizle oynayarak en güzel boyamayı ortaya çıkarmaya çalışabilirsiniz. Bu sayede renk zevklerinizin neler olduğunu da öğrenmiş olursunuz.sepet elma

Aranan Oyunu Bulmak

Oyun sitemizde aradığınız her türlü boyama oyununu arama motoru bölümü ile kolaylıkla bulabilirsiniz. Boyamaoyunlari.com sitesinde geniş kapsamlı ve kalabalık bir oyun arşivi olduğu için oynayadığınız oyunu bir daha bulamayabilirsiniz. Bu yüzden oynadığınız oyunlara tekrar ulaşmak için “oyun ara” kısmını kullanmalısınız.

Peki bu bölüm sitede nerede bulunur? Bu bölüm sitemizin anasayfasında (aşağıdaki resimde de görüleceği üzere) sağ üst kısımda bulunur. Bu alana aramak istediğiniz anahtar kelimeyi veya oynamak istediğiniz oyunun adını yazarak arama işlemini başlatabilirsiniz.

Anahtar kelimelerinizi bu alana yazdıktan sonra “enter” tuşu ile veya “ara” butonu ile oyunu arama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Daha sonra aramanızın sonucu olarak yeni bir sayfa açılacak ve bu alanda aşağıdaki resimde de detaylı bir şekilde inceleyeceğiniz üzere oyunları sıralı halde görebilirsiniz. Aradığınız anahtar kelime, hangi oyunun adının içerisinde geçiyorsa o oyunlar sırasıyla bu alanda karşınıza çıkacaktır.

ky

ky by

ÇOCUKLARIN RENKLERİ ÖĞRENMESİ

Çocukların en çok ilgi alanlarından biri de renklerdir. Çocuklar için ilgi alanı olan renkler, sorulan sorular arasında da en çok renkler merak konusudur. Gördükleri birçok nesnenin renklerini merak ederek, ebeveynlerini bu konuda soru yağmuruna tutmaktadırlar. İşte bu durumda çocuklarına renkleri en kolay ve en zevkli şekilde öğretebilecek ebeveynler, internetteki boyama oyunları sitelerinden yararlanmaya başlamışlardır.

kuzu boyama      Çünkü internette birbirinden farklı şekillerdeki nesneleri boyayabilme özelliği olan oyunlar, çocuklar üzerinde renkleri en kısa sürede öğrenmelerine olanak sağlamaktadır. Üstelik bazı oyun sitelerinde bulunan boyama oyunları, çocukları yönlendirerek de renkleri öğretebilmektedir. Örneğin; limon objesini kırmızıya boyamak isteyen çocuklara, bu tür öğretici meyve boyama oyunları siteleri, sarı rengini önererek doğruyu öğrenme şansı vermektedir.

meyve tabağı boyama

Dolayısı ile çocukların kolayca ve en eğlenceli şekillerde öğrenebileceği renkleri, boyama oyunları ile öğrenmeleri önemli bir avantaj sağlamıştır. Üstelik hiçbir şekilde ücret verilmeyen siteler de yüzlerce çeşitlerde boyama türünde oyunlar bulunup oynanabilir. İster üye olarak ister üyelik şartı olmayan siteler tercih ederek, çocuklar eğlenceli zamanlar geçirerek renklerin sihirli dünyasına ulaşabilirler.

En Çok Oynanan Oyunları Takibe Alın!

hitli boyamaBoyama oyunlarını oynamayı çok seviyorsunuz ancak sürekli arkadaşlarınızın gerisinde kalıyor, yeni çıkan oyunları takip edemiyor musunuz? Sizlerin durumu göz önünde bulunarak geliştirilen hitli oyunlar bölümümüzde sizlere yardımcı olmak adına yenilikler oluşturulmuştur.

Bu bölümde oyun sitesindeki dünya üzerinde en çok hangi oyun oynanıyorsa o oyunu oynanma sayısına göre büyükten küçüğe doğru sıralayan bölümdür. Bu bölümleri kontrol ederek arkadaşlarınızdan geri kalmadan oyun oynamanın keyfini yaşayabilirsiniz. Oyunları bu bölümde görerek hangi oyunların ne kadar çok oynandığını ve hangisinin gündemde olduğunu görebilirsiniz.

Gündemdeki oyunları oynayarak kendinize birazcık olsun vakit ayırabilir, bu oyunlar eşliğinde hoşça vakit geçirebilirsiniz. Oyunları oynamanın tadına varmak sadece bu alana özgü bir yaklaşım değil. Bu alandaki oyunları oynayarak sadece en çok oynanan oyunları takip etmiş olursunuz. Keyifli vakit geçirmeniz dileğiyle…